Kalábria je administratívny kraj Talianska, ktorý leží na najjužnejšom výbežku Apeninského polostrova. Svojim južným pobrežím sa takmer dotýka Sicílie, od ktorej ju delí len úzky prieliv. Kalábria je obmývaná zo západnej časti Tyrrhenským morom a z východnej časti Iónskym morom. Leží na konci zálivu Policastro.

Región sa vyznačuje stredomorským podnebím so suchými a horúcimi letami a miernymi, vlhšími zimami. Teplota v lete dosahuje v priemere nad 30°C.

Povrch Kalábrie je prevažne hornatej povahy a poskytuje mnoho nádherných scenérií. Jej brehy majú rôznorodý charakter. Pobrežia sú kamenisté, štrkové ale aj piesčité a sú bohaté na množstvo útesov, zálivov a jaskýň. Oblasťami, ktoré sú preslávené najkrajšími plážami v oblasti sú najmä mys Capo Vaticano, Mortelleto či Simeri Mare ohurujúce najčistejšími úsekmi mora v Taliansku ale aj v Európe. Tie sú samozrejme vhodné okrem kúpania aj pre všetkých nadšencov potápania.

História Kalábrie je poznačená vplyvom mnohých predkov miestneho národa, ktorými boli Feníčania, Gréci, Rimania, Normani a Arabi. Vďaka nim sa v tejto oblasti dodnes zachovalo množstvo historických pamiatok. Takou je napríklad normandská katedrála z obdobia Grécko-románskej doby v meste Tropea.  Z tejto doby sa tu nachádza napríklad aj známy kostol Sv. Márie na skalnatom útese, kostol Sv. Františka z Assisi a ďalšie kaplnky, kostoly a paláce. Atmosféra mesta je doplnená o množstvo podnikov a reštaurácií, ktoré podávajú miestne špeciality, ktoré si dovolenkári radi vychutnajú dosýta.

Okrem historickej Tropey sa v kalábrijskom kraji nachádza na úpätí hory Poco oblasť Nicotera Marina, kde je umiestnené historické centrum s hradom Ruffo z 18. storočia spolu s archeologickým múzeom a knižnicou.

Možnosť spoznávania stredovekej histórie je v mestečku Rossano Calabro, na ktorom dodnes vidno vplyv gréckej kolonizácie s prvkami Byzantskej ríše. Nachádzajú sa tu historicky významné kostoly a katedrála a každoročne sa tu konajú kultúrne festivaly.

Zo zeleňou obklopeného Capo Vaticano sa ponúka krásny romantický výhľad na Liparské ostrovy, ktoré svojou blízkosťou pôsobia na dovolenkárov ako magnet a lákajú turistov na ich návštevu.

Kalábria pozýva na voľné chvíle strávené v jej lone všetkých turistov, ktorí sa môžu nechať nadchnúť jej prírodným bohatstvom, krásnymi plážami, romantickými scenériami, významným historickým dedičstvom, živou atmosférou malebných miest tvorenou domácimi obyvateľmi, vôňou miestnej vegetácie a chuťou šťavnatých fíg a pomarančov.