Seychely – rajský oddych

Štát: Seychelská republika

Rozloha: 459 km2

Počet obyvateľov: 90 000

Hlavné mesto: Victoria

Mena: seychelská rupia

Seychely sú ostrovným štátom, ktorý sa rozprestiera na 155 ostrovoch v Indickom oceáne neďaleko východného pobrežia Afriky, na sever od Madagaskaru. Svojou polohou spadajú pod vplyv tropického podnebia a oceánu. Teploty počas celého roka prevládajú zväčša vyrovnané, v rozmedzí od 24 do 32 °C. Najväčší úhrn zrážok je zaznamenaný v zimných mesiacoch. V lete prevláda suché počasie.

Súostrovie sa môže pýšiť viac ako 70 plážami, z ktorých väčšina patrí k tým najkrajším na svete. Turistu okúzlia krištáľovo čistou vodou, nádherným jemným zlatým pieskom a už pár metrov od brehu sa naskytne svet koralov a mušieľ.  Potápačov ohúria taktiež neďaleko brehu pobrežia plávajúce mnohé druhy rýb a korytnačky karety.

Za najkrásnejšiu zo všetkých pláž Seychel je pláž Grondos na ostrove La Digue, ktorý je tiež považovaný aj za najkrajší z celého súostrovia napriek tomu, že sa mu zatiaľ darí unikať masovému cestovnému ruchu. Tento malebný ostrov je bývalým domovom kokosovej plantáže, ktorú nahradila plantáž vanilky a rozprestiera sa tu tiež pirátsky cintorín. Turistov uchvátia aj pozorovania tu žijúcej korytnačky obrovskej.

Magnetom pre turistov je najväčší ostrov Mahé, kde návštevníci nájdu takmer všetko, čo je pre Seychely typické: rajské pláže, výborné podmienky pre potápanie a iné vodné športy, exotická príroda s rozmanitou faunou a flórou, suchozemské a morské parky, možnosť spoznávania remeselných tradícií a kultúry a neodmysliteľnou súčasťou je návšteva hlavného mesta Victoria, v ktorom si dovolenkujúci návštevníci môžu vychutnať aj príchuť nočného života, ktorý však pre toto súostrovie nie je veľmi zvyčajným. Za zmienku stojí taktiež na ostrove zriadené Prírodné historické múzeum (Natural History Museum) a  Národné historické múzeum (National History Museum), ďalším klenotom je Botanická záhrada, ktorá v sebe ukrýva pestré rastlinné bohatstvo.

Vďaka koralovým útesom ponúka ohromujúce potápanie aj atol Cosmoledo.

Súostrovie Seychely sú výnimočné mnohými endemickými druhmi rastlín a živočíchov, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Najviac z nich sa vyskytuje v prírodných rezerváciách na jednotlivých ostrovoch. Najvýnimočnejším unikátom na ostrove je najväčšia žijúca korytnačka na svete a kokosová palma rodiaca najväčšie kokosové orechy, Coco de Mer, ktorá rastie len v džungli Vallée de Mai na druhom najväčšom seychelskom ostrove Praslin.

Ak turista hľadá pravý exotický oddych uprostred tropického raja, Seychely sú tým pravým cieľom ich ciest. Relax na rozprávkových plážach spojený s aktívnym pohybom pri rôznych druhoch športového vyžitia spolu s objavovaním mnohých nepoznaných miest a opustených ostrovov, výletné plavby loďou, ktoré spájajú jednotlivé časti súostrovia spolu s vychutnávaním si romantických zákutí robia zo Seychel jednu z nezabudnuteľných a najpríťažlivejších destinácií.

Add a Comment